Фільтр
Підходить для котлів:
Пресостати, реле тиску повітря

Призначення
Прессостат, або його ще називають реле тиску повітря (диму), виконує у турбованих версіях газових котлів важливу функцію контролю наступних параметрів:
- тиску диму;
- температури;
- утворення конденсату.
Будова та принцип дії
Прессостат являє собою корпус, форма і розміри якого можуть відрізнятися в залежності від моделі газового котла, усередині якого знаходиться чутлива мембрана. До мембрани приєднується мікроперемикач, який має три контакти. Ці контакти маркуються:
NC – нормально замкнутий (normal close);
NO - нормально розімкнений (normal open);
COM – загальний (common).
У процесі роботи котла на одну сторону мембрани пресостата впливає тиск димових газів, які викидає вентилятор, а на іншу – атмосферний тиск. Перед розпалюванням газу в котлі, напруга з плати управління надходить на контакти вентилятора, і він входить у роботу. У процесі роботи пальника, вентилятор викидає димові гази, і цим створює тиск на мембрану, у результаті мікроперемикач змінює свій стан на NC.
У разі припинення роботи вентилятора або збоїв у його роботі вплив атмосферного тиску на мембрану призведе до розмикання контактів NO мікроперемикача і котел автоматично перейде в режим блокування.
Всі зміни тиску постійно контролюються і при зниженні або відсутності тяги в котлі його робота буде негайно припинена.
Як обрати пресостат
На корпусі пресостата виробником завжди вказується величина тиску, при якому відбувається замикання/розмикання контактів перемикача.
Наприклад, якщо на корпусі вказано 39/55 Pa, то замикання контактів та включення пальника котла відбувається при тиску 55 Pa, а розмикання, та відповідно, вимкнення - при 39 Pa.
Можна використовувати взаємозамінні пресостати, але обов'язково звертати увагу на величину тиску. Він має бути максимально наближеним до того, що зазначено у технічній документації на котел.
Ми допоможемо Вам підібрати пресостати на котли Ferroli, Fondital, Grandini, Hermann, Beretta, Biasi, Immergas, Protherm та інші за найвигіднішою ціною.