Фільтр
Підходить для котлів:
Газові клапани та котушки
Для подачі та регулювання рівня полум'я на пальнику в газових котлах встановлюють газовий клапан. З його допомогою забезпечується ефективна та безпечна робота котла, а також економія енергоресурсів.
Будова та принцип дії
Газовий клапан складається з таких основних елементів:
- вхідний штуцер;
- вихідний штуцер;
- замикаюча котушка;
- модуляційна котушка;
- гвинт для регулювання мінімального тиску газу;
- гайка для регулювання максимальної витрати газу;
- якір;
- плунжер.
Роботою газового клапана керує електронна плата. При подачі напруги на котушку, що замикає, якір починає втягуватися і тягне за собою плунжер, відкриваючи доступ газу в пальник. При припиненні подачі напруги якір повертається у вихідне положення та перекриває прохід між вхідним та вихідним штуцером.
У процесі роботи котла плата керування подає на котушку модуляції напругу різної частоти для оптимальної витрати газу на нагрівання теплоносія або води у системі ГВП.
У разі зниження або відсутності тяги в димарі плата отримує сигнал від датчиків і подає команду газовому клапану на припинення подачі газу на пальник.
Зазвичай ручне регулювання витрати газу на клапані не потрібне. Однак якщо виникла потреба підвищити продуктивність котла для обігріву приміщення більшої площі, ніж зазначено в технічній документації, можна скористатися для регулювання гайкою максимальної витрати газу.
Найчастіше в газовому клапані виходить з ладу електрична частина (котушка, що замикає, обрив проводки і т.д.). Також у процесі роботи може відбуватися засмічення каналів дрібними частинками, що потрапляють із паливом.
Якщо виникла потреба у заміні газового клапана, у нашому магазині Ви знайдете клапани та котушки до них на котли Hermann, Ferroli, Immergas, Beretta, Vaillant, Saunier Duval та ін.