Фільтр
Виробник:
Підходить для котлів:
Крани підживлення

Призначення кранів підживлення
Для безперебійного функціонування газового котла в режимі опалення в системі необхідно підтримувати тиск теплоносія від 0,8 до 1,5 бар. Об'єм теплоносія в системі може змінюватися у зв'язку з низкою причин:
- витік у місцях з'єднання запірної арматури, радіаторів тощо;
- виконання робіт, пов'язаних з ремонтом котла або системи опалення;
- випаровування;
- скидання пари за допомогою автоматичного клапана.
Щоб привести тиск у системі опалення в норму, у газовому котлі встановлено кран підживлення. З його допомогою можна додати необхідну кількість теплоносія до системи, контролюючи тиск за манометром.
Різновиди кранів
Існує два різновиди кранів підживлення:
- ручні;
- автоматичні.
Крани ручного підживлення найпоширеніші і встановлюються в популярних моделях котлів (Ferroli, Immergas, Vaillant, Viessmann та ін.)
Крани автоматичного підживлення зустрічаються набагато рідше (Hermann Thesi, Eura та ін.). Процес регулювання тиску у системі відбувається автоматично. У разі падіння тиску в системі, реле тиску передає сигнал на плату керування газовим котлом, а та в свою чергу подає на кран напругу, необхідну для його відкриття.
Найчастіше обидва ці різновиди кранів виготовляють з латуні, хоча пластикові теж користуються популярністю, оскільки їхня вартість набагато нижча.
Що стосується надійності та довговічності, як показує практика, крани ручного підживлення служать довше і в їх роботі спостерігається набагато менше збоїв, ніж у автоматичних завдяки простоті конструкції. Вони можуть бути взаємозамінними, що дуже зручно для обслуговування котла.