Фільтр
Виробник:
Підходить для котлів:
Клапани запобіжні та повітряні
Повітряні клапани
Для запобігання утворенню повітряних пробок контур опалення газового котла оснащений повітряним клапаном. Повітря негативно позначається на циркуляції води в системі опалення та на роботі газового котла в цілому.
Причини утворення повітряних пробок:
- порушення в процесі наповнення системи теплоносієм;
- попадання повітря в процесі підживлення котла;
- наявність повітря у воді, що подається із системи водопостачання;
- порушення в проектуванні системи теплопостачання.
Повітряні клапани бувають автоматичні та ручні.
Будова та принцип дії
Автоматичний клапан виконаний з латуні чи пластику та має циліндричну форму. Усередині знаходиться поплавець, який за відсутності повітря в системі знаходиться у верхній частині камери та фіксує клапан у закритому стані. При повітрі, рівень теплоносія в системі знижується, поплавець переміщається вниз і відкриває отвір для скидання повітря.
Скидання повітря на ручному клапані проводиться при необхідності шляхом повороту вентиля.
Ознаки того, що в системі опалення накопичилося повітря:
- чути звуки циркуляції води в радіаторах та трубах;
- радіатори частково не нагріваються;
- помітно знизилася температура в приміщеннях, що обігріваються.
З метою економії енергоресурсів та стабільної роботи газового котла важливо стежити за своєчасним скиданням повітря із системи опалення та заміною повітряного клапана у разі виходу його з ладу.
Клапани скидання тиску
Для забезпечення безаварійної роботи газового котла, у системі опалення необхідно підтримувати тиск у робочих межах. У разі перегріву теплоносія відбувається його закипання з виділенням пари, тиск у системі стає надлишковим, що може призвести до розриву комунікацій котла та виходу його з ладу.
Більшість побутових газових котлів розрахована на максимальний тиск у системі 3 бар. Для аварійного скидання тиску встановлені звичайні пружинні клапани.
Будова та принцип дії
Клапани можуть бути виготовлені з латуні чи пластику. Усередині знаходиться шток, до якого кріпиться мембрана. Мембрану підпирає пружина, що забезпечує герметичність перекриття проходу клапана.
Коли теплоносій у системі перегрівається, відбувається його розширення. Надлишковий тиск, який не компенсувався розширювальним баком, впливає на мембрану та відбувається стиснення пружини (межа спрацьовування 3 бар). Мембрана переміщається та відкриває прохід для скидання теплоносія. Скидання відбувається до нормалізації тиску в системі. Після цього пружина повертається у вихідний стан і мембрана знову перекриває прохід.
У нашому інтернет-магазині можна купити автоматичні повітряні клапани та клапани аварійного скидання тиску найкращої якості та за приємною ціною. Є взаємозамінні клапани італійського та турецького виробництва для котлів Ariston, Beretta, Immergas, Hermann, Biasi, Baxi, Westen, Zoom, Rocterm, Nobel, Solly, Termal, Rens та інші.