Програматори та термостати
Для суттєвої економії енергоресурсів, подовження терміну експлуатації котла та забезпечення комфортної температури у житлових приміщеннях, найкращим рішенням є встановлення кімнатного термостату.
За відсутності термостата котел вмикається/вимикається при досягненні теплоносієм температури, заданої на панелі керування котла. Внаслідок цього складно контролювати температуру в кімнатах, оскільки протягом доби нагрівання відбувається не рівномірно. Вплив на нього має розташування квартири (сонячна сторона, кутова квартира і т.д.)
За допомогою термостату можна підтримувати ідеальну для вас температуру в кімнаті протягом доби. Котел буде включатися в роботу при зниженні температури в приміщенні на 0,5-1,0 ° С, залежно від моделі термостата та вимикатися при досягненні заданої температури.
Типи термостатів
Термостати можуть бути механічними або програмованими. Механічний термостат коштує набагато дешевше, але відрізняється тим, що можна встановити лише одне значення температури. Програматори дорожчі, проте дозволяють встановити необхідні значення температури протягом доби та по днях тижня (окремо для дня, ночі тощо). Це значно заощаджує ресурс котла, а також енергоносії.
Програматори (термостати) можуть бути дротовими та бездротовими. Незручністю дротового термостата є необхідність у прокладанні кабелю від котла до приміщення, в якому він буде встановлений. Бездротовий термостат складається із двох блоків. Один встановлюють біля котла, а радіосигнал передається на другий блок, який встановлюють у житловій кімнаті. Живлення другого блоку може здійснюватися від електромережі або елементів живлення залежно від моделі програматора.
При виборі термостата слід звернути увагу на площу приміщення, що опалюватиметься, а також температурний діапазон.
У будь-якому разі покупка програматора є економічно вигідною і вже за кілька місяців окупиться завдяки економії газу або електроенергії.